Kurallarımız,öneriler... ZORUNLU TANITIM!

Hakkımızda.

Hakkımızda.

İstanbul Kedi Severler Derneği "Pati Saray” 17 Mayıs 2016 tarihinde Dünya Kedi Federasyonu’nun (WCF) kurul kararı TR 0302 kayıt numarası ile kurulmuştur. Dernek merkezimiz dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul’dadır.

 

İstanbul Roma imparatorluğu, Bizans imparatorluğu ve son olarak ta Osmanlı imparatorluğuna başkentlik yapmış zengin tarihi geçmişi ile Türkiye’nin en kalabalık sosyo kültürel açıdan en büyük şehridir. İstanbul aynı zamanda Asya ile Avrupa’yı birbirinden ayıran İstanbul boğazına ev sahipliği yapmaktadır.


Derneğimizin Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurtdışından üyeleri vardır. Derneğimize üye olabilmeniz için kediniz olması gerekmemektedir. Sadece ve sadece kedileri sevmeniz bizim üyemiz olmanız için yeterlidir.

 

Derneğimizde yaşam biçimi birbirinden çok fazla farklı bireyler var. Fakat hepimizin tek ortak noktası kedilere karşı olan sonsuz sevgimizdir. Sadece bu kedilere olan aşkımız bizi Pati Saray Derneğinde bir araya getiriyor. Bizler üyelerimizin kedilerle ilgili bildiklerini geliştirmek, onlara yardımcı olmak, hem bilinen hem de nadir ırkları yetiştirmeye teşvik ediyor ve onlara yön veriyoruz.

 

Derneğimizin ve üyelerinin yetiştirdikleri ve ırklarını iyileştirmeye çalıştığı bazı kedi ırkları ;


  • Maine Coon
  • British Shorthair
  • Scottish Fold Shorthair
  • Scottish Fold Longhair
  • British Longhair
  • Don Sphynx
  • Exotic Shorthair
  • İran Persian
  • Angora Kedisi(Ankara Kedisi)
  • Van Kedisi ve diğer ırklardır.
 

Neşeli ve huzurlu insanları aramızda görmek ve kedinin cinsi ne olursa olsun veya evde kedisi olmadan kedileri seven, kedilerle ilgilenmek isteyen herkes bizim üyemiz olabilir. Derneğimizin bir parçası olmak için evde bir kedinizin olmak şart değildir.

 

Pozitif olan insanlarla çalışmak, birbirimizin başarılarına sevinmek, büyük bir zevkle başarılarını paylaşmak ve gizlemeden yaşadıkları sorunları ve tecrübelerini anlatabilecekleri bir kedi eviyiz. Çünkü insanların yaşadıkları sorunlar paylaştıkça, birbirimizle çözüm aradıkça çok daha kolay ve çabuk çözülebilir.

 

Böyle güzel kedi severleri, altın kalpli insanları ve pozitif ruhla derneğimize kattığımız bireyleri bir arada görmekten son derece mutlu ve gururluyuz.!


Derneğimizin felinologları ve üreticileri, sizlere kedilerle ilgili tüm merak ettiklerinize memnuniyetle yardımcı oluyor ve olacaktır, kedinin bakımı, kedilerin doğru beslenmesi, yarışmalar ve kedinin kariyeri için size her zaman destek olamaya hazırız.


Her zaman kediler için tek amacımız, sağlıklı ve saf ırklarınızın üretilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmak olacaktır.

 

Bunun için yarışmalar, ırk tanıtımları, sunumlar, organizasyonlar, yeni katılan üreticilere yardımlar, felinoloji kursları ve seminerlerini gerçekleştirmek, sizlerin kedilerle ilgili bildiğiniz bilgilere daha fazlasını katmak bizim başlıca amacımız olacaktır. Kedilerle ilgili bildiklerimizi paylaşmak, bizim hayatımızın bir parçasıdır.

 

İstanbul Kedi Severler Derneği "Pati Saray” her zaman yeni kedi severleri aramızda görmekten mutluluk duyarız. Eğer kedileri bizim gibi seviyorsanız, derneğimize bekliyoruz.


İstanbul Kedi Severler Derneği "Pati Saray” Derneği’mizin kapıları size her zaman açıktır.


"Pati Saray” Derneğimizde tüm sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Kedi evimizde sürekli olarak paylaşılan bilgilerden tüm üyelerimiz faydalanmaktadırlar.


Sizde sağlıklı, mükemmel kediler yetiştirmek istiyorsanız ve aynı zamanda kedi sever biriyseniz doğru adrestesiniz.

 

İstanbul Kedi Severler Derneği "Pati Saray” derneğimize HOŞGELDİNİZ.

Yönetim Kurulu Başkanı

Diana Bezsatan