İSTANBUL

Kedi Severler Derneği

“Pati Saray“


Derneğimize ve web sitemizden
faydalı birçok bilgi edinin.
Hoşgeldiniz.

Cattery kayıt

Neden bir Cattery kaydı yapmalısınız? 'Cattery'nizin adı, markanızdır. Evinizde doğan her hayvanın, bulduğunuz isim sayesinde benzersiz bir adı olacaktır. 'Cattery'nizde doğan kedinin ismi, kendi adı ve 'Cattery'nin adından oluşacaktır. Yani, tüm hayvanlarınızın bir "soyadı" olacaktır.

TEMEL KURALLAR:

19-23 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen WCF (Dünya Kedi Federasyonu) Genel Kurulu kararına göre, WCF kurallarına göre çalışan herhangi bir yetiştiricinin, Almanya'daki Dünya Kedi Federasyonu kedileri genel listesine kayıt yaptırması gerekmektedir.

Derneğin, WCF'de kayıtlı Cattery adını belirtmeden bir şecere yayınlama hakkı yoktur.

Sizin için kayıt yapacağımız Cattery, derneğimizin WCF listesinde yer alacaktır. Dernek, 'Cattery'lerin faaliyetleri için WCF yönetimine karşı belirli bir sorumluluğu vardır. 'Cattery'nin WCF kurallarına uymaması durumunda isim kaydı iptal edilecektir.Bu nedenle, "Parti Saray" Derneği sadece üyeleri için Cattery isimlerini kaydediyor!Yetiştirici başka bir derneğe taşınırsa isim korunur, ancak kayıt için tekrar ödeme yapılarak yeni derneğe atanması gerekecektir.

Acemi yetiştiricilerin felinoloji kurslarına katılmalarını tavsiye ederiz. Genellikle kurslar felinoloji bilgisine sahip olmak için bitirilir. Kurslar, bir Cattery adı almak için bir ön koşul değildir ve Cattery, kursu geçmek için bir ön koşul değildir.

Şecereye sahip en az bir kediye sahip olmak gerekir.

Bir 'Cattery'nin açılması bir isim seçimi ile başlar.

Kedinin ismi, kendi adı ve Cattery adından oluşur.

Cattery adı boşluklar dahil 16 karakteri geçmemelidir.

Kedinin tam ismi - kedinin ve 'Cattery'nin adında oluşmakta olup, 25 karakteri geçmemelidir.

Bir Cattery adının WCF'ye kaydı 2-3 hafta sürer. WCF personeli, öncelik sırasına göre önerilen üç ad arasından sizin için uygun adı seçecektir. 1..2..3...

Talep edilen Cattery isimleri, zaten kayıtlı benzer isimler olup olmadığı baımından kontrol edilecektir.

'Cattery'nin adı, kedinin adından önce veya sonra görünebilir. Bir Cattery kaydı talep ederken bu konumu belirtmelisiniz.

Örnekler:

Mimi Maccurl - 'Cattery'nin adı, kedinin adından sonra gelmektedir.

Maccurl's Mimi - 'Cattery'nin adı, kedinin adından önce gelmektedir.

Mimi of Maccurl - 'Cattery'nin adı, kedinin adından sonra gelmektedir. Cattery adının önekini veya sonekini herhangi bir kısaltma olmadan sağlamanız gerektiğini unutmayın.

Yanlış: v. Maccurl, Doğru: von Maccurl

Yanlış: v.d. Waldhöhe, Doğru: von der Waldhöhe. Önek ve sonek, kedinin adının uzunluğu için hesaplanmalıdır.

Cattery adı, üç uluslararası WCF dilinden herhangi birinde (İngilizce, Fransızca, Almanca) veya harf çevirisi ile kayıt olur.

Diğer 'Cattery'lerin halihazırda kayıtlı isimlerinin gerek yurt içi gerekse yurt dışında ve çeşitli sergileme sistemlerinde kullanılmasına izin verilmemektedir.

'Cattery'niz zaten başka bir sisteme kayıtlıysa ve bir sertifika sağlayabiliyorsanız, bu ad WCF sistemine yeniden kaydedilecektir.

Veri koruma hakları nedeniyle, 'Cattery' için şahıs adlarının kullanılması (yetiştiricinin kendi adı hariç) yasaklanmıştır. 'Cattery'nin adında resmi dairelerin adlarının, basılı yayınların adlarının (romanlar, hikayeler, edebi eserler vb.), şehir ve ülke adlarının, ırk adının ve Dünya'nın herhangi bir dilinde KEDİ kelimesi olmasına müsaade edilmemektedir.

'Cattery'nin tescilli adı 20 yıl süreyle korunur, ardından adın tekrar onaylanması gerekmektedir. Bu, yetiştiricinin WCF'yi terk etmesi durumunda da geçerlidir.

Yetiştirici, her iki yetiştiricinin imzaladığı bir sözleşme ile Cattery adını başka bir yetiştiriciye devredebilmektedir.

Yetiştirici ölürse, varisi, 'Cattery'nin adını almak veya devretmek için yasal varisi olduğunu ispatlamalıdır.

'Cattery'nin adı, kollektif bir Cattery oluşturmak için 2 veya daha fazla yetiştirici tarafından talep edilebilmektedir. Kolektif bir 'Cattery'de, kolektifin dağılması durumunda 'Cattery'nin adını muhafaza edecek bir lider belirlenmelidir.

Yetiştiricilerin geri kalanı yeni bir Cattery adı için başvurmalıdır.

Tüm koşullar yerine getirilirse, WCF Cattery adını kaydedecektir.