Bu hesaplayıcı özellikle sizin için tasarlanmıştır ve kullanımı çok kolaydır. Kedinin ilk çiftleşme gününü seçmeniz yeterlidir ve sonuç aşağıda görünecektir. Kedinizin hamile olup olmadığını öğrenecek, beklenen doğum tarihini kolayca hesaplayacak ve yavru kedinin yeni bir eve taşınması için en uygun süreyi belirleyeceksiniz. Çiftleşme öğleden sonra gerçekleştiyse, takvimde ertesi günü seçmek daha doğrudur.

İLK HAMİLELİK İŞARETİ

Gebeliğin 21. günü civarında, kedinin meme uçları pembeye döner ve şişer. Başarılı bir çiftleşmenin bu işareti, ilk doğumlarda daha belirgindir.

Beklenen doğum tarihi:

Bir kedinin hamileliği genellikle 61-71 gün sürer. Ortalama olarak kısa tüylü kedilerin yaklaşık 61 günde, yarı uzun tüylü kedilerin 65 günde ve uzun tüylü kedilerin 70-71 günde doğum yaptığı görülmüştür. Bu kedi doğum hesaplayıcı takvimi ile kedinizin beklenen doğum gününü kolayca hesaplayabilirsiniz.

61 gün

65 gün

70 gün

Bir yavru kediyi yeni bir eve taşımak:

Bir yavru kedinin yeni bir eve taşınması için en uygun zaman 12 haftadan büyük olduğundadır. Sosyal uyum ve gerekli tüm aşıları yaptırabilmek için bu zamana ihtiyaç bulunmaktadır. Unutmayın, sadece sağlıklı bir yavru kedi aşılanır. Aşılamadan 10 gün önce, haşaratın giderilmesi gereklidir (solucanlar için bir ilaç verin). Aşılar hakkında "Kedilerin aşılanması" (aşılar haklkında her şey) makalesini okuyabilirsiniz.